tcerkva3

Як українці ставляться до створення єдиної помісної Православної церкви

Майже половина православних українців хочуть бачити в Україні незалежну церкву. 44,3% українців, які вважають себе православними, виступають за створення єдиної помісної Православної церкви в Україні.

Такі результати дослідження, проведеного Центром Разумкова.

Кожен четвертий опитаний не підтримує цю ідею, ще 30,7% респондентів не визначилися.

Опитування проводилося з 4 по 9 листопада 2016 року. Було опитано 2018 чоловік у всіх регіонах України, за винятком окупованих територій Донбасу і Криму. Теоретична похибка не перевищує 2,3%.

16 червня Верховна Рада України прийняла звернення до архієпископа Константинополя, Вселенського патріарха Варфоломея із закликом про надання автокефалії (незалежності) Православній церкві в Україні.

За відповідну постанову проголосували 245 народних депутатів.

У пояснювальній записці сказано, що у зв’язку з агресією Російської Федерації проти України та окупації частини українських територій більшість населення України вже не сприймає ідею церковного єднання з Блаженнішим Патріархом Московським Кирилом, який грає не останню роль у гібридній війні Москви проти Києва.

З початку 1990-х в Україні існує відразу кілька юрисдикцій, які називають себе православними помісними і автокефальними церквами.

Канонічний статус має Українська православна церква Московського патріархату і Бессарабська митрополія Румунської православної церкви. Українська православна церква Київського патріархату – канонічно невизнана.

В Україні також існує невизнана Українська автокефальна православна церква (УАПЦ).