1431609966-5796

Ставлення мешканців Соборної вулиці та центральної площі до їх реконструкції

Аналітичний звіт проведеного інтерв’ю face-to-face з мешканцями вулиці Соборної, м. Миколаїв

Від дослідників

Метою даного дослідження було визначити думку мешканців вулиці/площі Соборної у місті Миколаєві для проведення дизайнерських кампаній та реалізації соціальних проектів щодо реконструкції та перепланування зовнішнього вигляду центральної частини міста. Інтерес до подібного дослідження сформувався досить давно, але тільки останнім часом, у зв’язку зі створенням «Агенції розвитку Миколаєва», а також взяттям курсу на культурну модернізацію на основі європейських стандартів, потреба трансформувалась у реальну необхідність.

Ми розмістили у звіті максимально можливу кількість додаткових даних, отриманих в ході аналізу результатів дослідження, для того щоб звіт був універсальним і задовольняв потреби як пересічного підприємця, так і рекламників.

Сподіваємося, що використання даних, поданих у цьому звіті, допоможе керівникам підприємств, громадських організацій і органам влади провести кампанію з перепланування вулиці Соборної з ефективним використанням фінансових коштів.

Технологія проведення опитування

Дослідження проводилося інтервьюерами Центру соціологічних досліджень “Південь” серед жителів вулиці/площі Соборної з 5 по 20 листопада 2016 року. Вибірка була одноступеневою, доступною і становила 100 осіб. Під час дослідження у інтерв’юерів були анкети формалізованих інтерв’ю.

Загальні висновки

1. Більшість жителів вулиці виявили бажання реконструювати вулицю Соборну (41,8%), хоча 24,1 % вважають, що і зараз її зовнішній вигляд прийнятний. Але вони так само підтримують ідею модернізації.

2. Вулиця Соборна, знаходиться в незадовільному стані як зовні, так і внутрішньо, де через  шум важко знайти спокійне місце для відпочинку. Тому більшість мешканців виявили бажання кардинально змінити дизайн центральної вулиці і площі міста.

3. Більшість жителів залишилися задоволені відносною чистотою, відсутністю сміття, а також великою кількість лавок, магазинів і кафе, де можна приємно провести час.

4. З перерахованих об’єктів перепланування, жителі виділили ті, на які необхідно звернути увагу в першу чергу: реконструкція будівель, збільшення кількості урн, озеленення вулиці, будівництво розважальних центрів та дитячих майданчиків, а також наведення порядків з рекламою.

5. Щодо житлових умов, жителі також поділилися своєю думкою і за їх словами, вони вже давно чекають, щоб влада почала щось міняти (46,8%), а саме: активізація вивезення сміття у дворах (70,5%), ліквідація тріщин в стінах і фасадах будинків (61,1%), а також унормувати якість води (60,1%).

Як бачимо, проблеми жителів поблизу їхнього місця проживання і проблеми вулиці в цілому, на якій щодня знаходиться величезна кількість людей істотно відрізняються.

6. Не залишилася позаду тема реклами. Більшість жителів висловили негативну думку з приводу того, що велика кількість рекламних вивісок (тролів, сітілайтів) на вулиці неабияк дратують. І це наштовхує, на їх думку,  на необхідність моніторингу кількості та якості рекламного контенту владою та представниками бізнесу.

7. Щодо враження про розташування МАФів (кіосків швидкого харчування, подзвонишок і т. д.) на вулиці Соборна, то воно виявилося солідарним з враженням від реклами (51,9%).

8. Що стосується музичного фону у вигляді вуличних музикантів і громадського радіо, то жителі залишилися задоволеними, якщо це не буде створювати зайвий шум і заважати жителям і відвідувачам приємно проводити час.

9. Щодо благоустрою вулиці у сфері дорожнього руху, транспортних зупинок, у сфері комунальних послуг (водопостачання, теплопостачання, ремонт і облаштування будинків), у сфері безпеки, то тенденція в принципі зберігає аналогію з загальноміськими проблемами і має середній рівень з елементами погіршення ситуації.

10. Щодо літніх майданчиків, жителі були всіма руками «за» (41,8%).

11. Для створення особливої атмосфери центральної вулиці, на думку мешканців, необхідно часто проводити різні культурні заходи (концерти, паради) — 51,9%. Саме такого роду дії збільшать туристичну привабливість вулиці і всього міста.

12. В якості альтернативи вулиці Соборній, мешканці в більшості зійшлися з думкою, що City-центр (34,2%) і Яхт-клуб (32,9%) є гідними кандидатами для приємного проведення часу.

Загальні рекомендації:

Вулиця, як найважливіший структурний елемент міста, є осередком найважливіших функцій людської діяльності, власне, це місце, де проходить життя городянина у всіх її аспектах.

Важливо зрозуміти, що реконструктивні заходи по тій чи іншій вулиці міста виникають не настільки з причини економічного характеру, а, головним чином, як наслідок спроб осмислення культурного-історичної спадщини і бажання створити гідні комфортні умови існування у просторі даної вулиці не тільки для пішоходів, але і для людей, які проживають там.

Таким чином, простір вулиці Соборної, який в майбутньому буде реконструюватись, має задовольняти наступні умови:

– зберегти вуличний простір. Тобто комплекс реконструктивних заходів повинен бути таким, щоб наслідки його не зруйнували стійкі функціональні взаємозв’язки, а, навпаки, оптимізували їх;

– бути сполучною ланкою в міському просторі. Комплекс реконструктивних заходів не повинен виключати вулицю із загального контексту міського простору. Переосмислений по-новому простір вулиці, має стати місцем тяжіння для городян і стати центром різноманітних культурних зв’язків у системі всього міста;

– відповідати історичному і культурному контексту.